Hemen iletişime geçin → 0543 121 20 44
Kurumsal Araç Kiralama Danışmanlığı
Kurumsal Araç Kiralama Danışmanlık Hizmeti
Kurumsal kiralamalarda şirketinizin kiralama süreçlerine hız ve takip imkanı sağlamaktayız. Çalıştığımız uluslararası araç kiralama markaları haricinde partnerlik yapmamaktayız. Kurum stratejimiz; butik ve özel hizmetimizi sektör liderleri ile sizlere sunmaktır.

Piyasada faaliyet gösteren bir çok firmanın çalışma şekilleri farklılık göstermektedir. Kısa süreli günlük/aylık kiralama birimlerinin detaylarında kaybolmamanız için sizlere sonuçlanmış konfirmelere ile destek oluyoruz.  Kurum olarak sizlere net, zamanında ve doğru firma ile rezervasyonlarınızı ayarlayarak seyahatinizin daha konforlu geçmesini sağlamaktayız.

Kurumsal Araç Kiralama Fiyatları

Kurumsal araç kiralama fiyatları araç kiralama hizmeti yan firmaya, kiralanan araç model marka ve aracın yaşına göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak fiyatlara baktığımızda ise günlük kiralanan tek bir aracı bedeli ile günlük filo kiralama bedelinden daha yüksek fiyata denk geldiği görüyoruz. .   Kurumsal araç kiralama fiyatları kiralanacak araçların segmentine göre değişirken lüks sınıfta olan araçlar daha uygun fiyatlardan yararlanma fırsatını veriyor.

Kurumsal Araç Kiralamanın Avantajları

Bildiğimiz gibi ülkemizde KOBİLER ’den tutup büyük ölçekli firmalara kadar bütün sektörde faaliyet gösteren firmalar; saha satışı, personel taşımacılığı, ürün sevkiyatı vs. gibi pek çok alanda ticari araçlara ihtiyaç duymaktadırlar. Hal böyle olunca çoğu işletmeler araç çok büyük paralar verip, araç satın almak yerine araç kiralama hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Peki, araç kiralamanın kurumsal şirketlere ne faydası varda bu hizmeti tercih ediyorlar, diye soranlarınız vardır, elbette. Çünkü kurumsal araç kiralamada örneğin; kiraladığınız ve kullanmakta olduğunuz araçta herhangi bir sorun meydana geldiğinde başka bir araç ile değiştirme şansınız olmaktadır. Bu sayede de hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Bununla beraber işlerinizi yoğun olmadığı ve ihtiyacınız olduğu durumlarda araç kiralama yaparak hem fazla personel maliyetinizi düşürebilecek, hem de araçlarınızı ihtiyacınız olduğu durumlarda kullanmış olacaksınız. Bunun dışında kurumsal araç kiralamanın en büyük katkılarından biri de şirket sahiplerininim araç kiralama ücretini şirkete gider olarak gösterip, vergilerden düşürebilesidir. Kısaca kurumsal araç kiralama hizmeti aldığınızda kira ücretinin % 20’si vergiden düşürülmektedir. Hal böyle olunca kurumsal araç kiralama fiyatları şirket sahiplerine sudan ucu denilecek düzeye gelmektedir.

Kurumsal Araç Kiralama da Hangi Modeller Kullanılıyor?

Kurumsal araç kiralama yöntemlerinde kiralanan Araçların büyük bir bölümü yeni model sıfır km’ye yakın marka araçlardır. Bunun yanı sıra kiraya verilen araçlar kasko ve sigortalıdır. Böylece kaza gibi durumlarda gelen arıza ya da hasarlar kasko yapılan sigorta şirketi tarafından giderilmektedir. Sigorta şirketini hasarı ve arızayı üstlenmesi içinde aracı kiraya veren firmanın da kapsamlı bir sözleşme imzalaması gerekmektedir. Ancak bu sözleşmelerde aracı kullanacak kişi ve kişilerin şahsi bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Tüm şahsi bilgiler eksiksiz doldurulduğunda hukuki sorumluluk meydana gelmekte ve kaza kullanıcıdan kaynaklı değilse tüm arıza ve hasarı sigorta şirketi karşılamaktadır. Hal böyle olunca da kurumsal araç kiralama fiyatları çok ekonomik hale gelmektedir.

Danışmanlık hizmetimiz için bir bedel talep etmediğimiz gibi piyasa koşullarına göre uygun fiyatları sizlere sunabilmekteyiz. Bir ‘merhaba’ ile başlamış ve yıllanmış partnerlerimiz arasında sizleri de görmekten memnuniyet duyarız.

Kurumsal Araç Kiralama Sözleşmesi

Günümüzde gerek şirketler gerekse şahıslar yönünden araç kiralama çok yaygınlaşmıştır. Sadece araç kiralama işi yapan pek çok firma mevcuttur. Bu firmalar yurt içinde ve yurt dışında hizmet vermektedirler. Kurumsal Araç Kiralama Sözleşmesi taraflar arasında şartların belirlenmesini sağlamaktadır. Sözleşmede tarafların isimleri, kiralamanın başlangıç ve bitiş tarihi, belirlenmiş marka, model, hizmetin bedeli, tamir,  bakım onarım gibi teknik işlerin kim tarafından yapılacağı gibi temel bir takım kurallar yer alır. Taraflar bu kurallara uymakla yükümlüdür.

Kurumsal Araç Kiralama

Küçük veya büyük ölçekli şirketler araç satın almak yerine araç kiralamayı tercih etmektedirler. Bunun en önemli nedeni; aracın kiralama maliyeti satın alınmasından daha düşüktür. En son yapılan değişikliklerde Özel Tüketim Vergisi arttırıldığından dolayı araç satın almanın maliyeti  oldukça yükselmiştir.  Kurumsal Araç Kiralama Sözleşmesi yapılarak tüketici yani aracı kiralayan taraf pek çok avantajlar elde etmektedir. Kurumsal bazda yapılan kiralamalarda araçla ilgili her türlü akaryakıt gideri, bakım onarım giderleri ve aylık ya da yıllık bazda düzenlenmiş olan kiralama hizmet faturalarını işletmeler tarafından gider olarak kayıtlarına alınabilmektedir.  Aracın kira süresi dolduğunda kolaylıkla daha yeni bir model için sözleşme yenilenebilir. Böylelikle şirketler veya şahıslar her daim yeni ve bakımları tam yapılmış araçları kullanmış olurlar. Motorlu Taşıtlar Vergisini de Kiralama yapan firma tarafından ödenmesi ise ayrıca bir avantaj sağlamaktadır. Satın alınmış olan araçlarda araç faturası doğrudan gider olarak kayıtlara alınamamaktadır. Ayrıca aracın 5 yıllık amortisman yani yıpranma süresi vardır. Sadece yasalar nezdinde belirlenmiş olan bu yıpranma payı giderlerde gösterilebilmektedir. Bu durum özellikle araç satın almayı dezavantajlı hale getirmektedir.

 

FIAT EGEA 1.6
₺467/GÜNLÜK
Dizel/Benzin
Otomatik
HONDA CIVIC

HONDA CIVIC

Sedan
₺534/GÜNLÜK
Dizel/Benzin
Otomatik