Hemen iletişime geçin → 0543 121 20 44

Pages

Posts by category

Şablonlarım

Services

Cars

Custom Calendars

Services Group

Car Group

 

Araç Kiralama Hizmeti.

Özellikle yurt dışında çalışan gurbetçilerin veya turistik maksatla bir ülkeden başka bir ülkeye seyahatleri sırasında, kendi araçları ile gelmek istediklerinde, çeşitli zorluklar ve aşırı masraflar oluşması nedeniyle, araç kiralama hizmeti, bu kişilere daha uygun gelmektedir. Bu gibi kişilerin veya bir ilden başka bir ile iş için giden iş adamlarının, oto kiralama istekleri artıkça, dünya genelinde oto kiralama işletmeleri de hızla artmıştır ve seyahat acenteleri de bu hizmet alanına yönelmişlerdir. Türkiye’de geçmiş yıllarda genellikle havaalanlarında ve büyük kent merkezlerinde faaliyet gösteren oto kiralama firmaları, turizm sektöründeki gelişmelerden dolayı, çoğu turizm bölgesinde hizmet vermektedirler. Her ne kadar turistik yerlerde araç kiralama hizmeti verilse de, genellikle  araç kiralama hizmetlerinin yoğun olduğu yerler havalimanları, gar istasyonları ve terminallerdir.

 

Araç Kiralamak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar.

 

Aracınızı mutlaka yasal firmalardan kiralayın, aksi halde sorunlar yaşamanıza ve mağdur olmanıza sebep olabilir. Aracınızı teslim alırken, mutlaka kilometresini kontrol edin. Kiralayacağınız aracın teknik donanımlarının, çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışmayan veya arızalı olan kısımları ilgili kişiye bildirin, kiralayacağınız aracın sorunsuz olmasına dikkat edin. Mutlaka açık ve net biçimde, araç kiralama sözleşmesi yapın. Aracın kasko ve diğer sigortalarının tam olduğunu kontrol ederek, emin olun. Her hangi bir kaza veya arıza durumunda, hangi numara ile iletişime geçmeniz gerektiği konusunda mutlaka bilgi alın. Oto kiralama veya Filo kiralama hizmeti için internet üzerinden araştırma yaparak kıyaslama yapmadan, araç kiralamayın. Bu hususları dikkate alarak, araç kiralama işleminizi gerçekleştirdiğinizde, sıkıntı veya sorunla karşılaşma imkânınız sıfıra inecektir.

 

Araç Kiralama Hizmeti Almanın Yararları Nelerdir?

Şirketler için veya kamu kurumları için araç kiralamak, araç satın almaya göre daha karlı ve daha faydalıdır. Bakım masrafının olmaması, aylık gider olarak gösterilmesi, arıza yaptığında ücretsiz başka bir araçla değiştirme gibi birçok kolaylık ve fayda sağlar. Şirket veya resmi kurumların envanterine araç sokmanın, maliyeti yüksek olmaktadır. O nedenle araç kiralama ve Havaalanı Transfer hizmeti sunan firmalardan, hizmet almak daha tasarruflu ve kolay olmaktadır.